Wojewódzka Inauguracja Roku Działalności Kulturalnej i Sezonu Artystycznego w 1978 Roku - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Kościół Bożego Ciała w Elblągu
  • Spółdzielczy Dom Kultury "Pegaz" w Elblągu
Data dodania: 19.04.2019

Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu zorganizował Wojewódzką Inaugurację Roku Działalności Kulturalnej i Sezonu Artystycznego. Spotkanie twórców i działaczy kultury odbyło się 5 października 1978 roku o godz.13:00 w Spółdzielczym Domu Kultury (SDK) "Pegaz" w Elblągu przy ulicy Robotniczej. Budynek SDK powstał w ruinach dawnego kościoła Bożego Ciała, obecnie, po zmianach systemowych 8 grudnia 1981 roku oddano gmach kościołowi i znajduje się tam Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa, Centrum Kultury Chrześcijańskiej oraz kaplica (na ostatnim piętrze). Na druku, na wewnętrznej stronie okładki znajdował się program spotkania, w którym przewidziano także, spektakl Teatru Dramatycznego, sztukę Ivo Bresana - "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna". Przewidziano również występ młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Druk zaproszenia wyjątkowo przygotowano na zwykłym brązowym papierze i zadrukowano brązową czcionką. Jedynym czerwonym elementem w tej kompozycji jest grafika ozdobnego herbu miasta Elbląg, znajdująca się na okładce w lewym górnym rogu.