Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przesyła wytyczne Ministerstwa Kultury i Sztuki z 10 lutego 1967 roku - pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1967 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: [1], Sygnatura: DŻS – XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Biblioteki – organizacja – 20 w.
  • Uchwały VII Plenum - 20 w.
  • Komitet Centralny Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Warszawie
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
  • Powiatowa Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 06.07.2020

W dniu 18 lutego 1967 roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna (WiMBP) w Gdańsku przesłała pismo przewodnie do Kierowników Powiatowych i Miejskich Bibliotek Publicznych. W sprawie wytycznych Ministerstwa Kultury i Sztuki z 10 lutego 1967 roku, po Uchwałach VII Plenum Komitetu Centralnego (KC) Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR) i Kongresie Kultury Polskiej. Wytyczne ministerstwa sugerowały, powołanie zespołu roboczego z udziałem czynników społecznych w celu usprawnienia prac bibliotecznych. Wnioski z pracy zespołu miały być przesłane do WiMBP w Gdańsku do 20 marca 1967. Do pisma dołączono treść listu z ministerstwa z 10 lutego 1967 roku, oraz ministerialny załącznik do tego pisma - "Wskazówki w sprawie analizowania i podnoszenia ... ".