Wochenschrift für Aquarien und Terrarienkunde, 1909-1926

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1909-1926 Miejsce publikacji: Braunschweig Sygnatura: 012328 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Akwarystyka - poradnictwo - periodyki
  • Terrarystyka - poradnictwo - periodyki
  • Ichtiologia - czasopisma naukowe
  • Herpetologia - czasopisma naukowe
Data dodania: 17.02.2016

Niemieckie czasopismo przedwojenne - tygodnik dla znawców i miłośników akwarystyki i terrarystyki. Ta forma spędzania wolnego czasu stała się na początku dwudziestego wieku bardzo popularna w Niemczech, o czym świadczą liczne towarzystwa zrzeszające pasjonatów tej dziedziny wiedzy. Wzorem Niemiec towarzystwa o tym profilu zaczęły powstawać na terenach zaboru pruskiego, zwłaszcza na terenie Górnego Śląska – pierwsze takie towarzystwo powstało w Chorzowie w 1909, tu także odbyła się w 1914 r. pierwsza na ziemiach polskich wystawa akwarystyczno-terrarystyczna. W latach dwudziestych towarzystwo akwarystyczno-terrarystyczne istniało także we wschodniopruskim Elblągu. W „Wochenschrift für Aquarien und Terrarienkunde” zamieszczano artykuły z zakresu poradnictwa dla akwarystów i terrorystów, jak również specjalistyczne przyczynki z dziedziny ichtiologii w zakresie ryb ozdobnych i herpetologii w odniesieniu do płazów i gadów hodowlanych. Tygodnik bogato ilustrowany. Biblioteka Elbląska posiada zeszyty z lat 1909, 1924-1926 (niekompletne).