Włodzimierz Cygan, Aleksandra Mańczak, Jolanta Rudzka-Habisiak: tkanina artystyczna – zaproszenie na wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1991 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Tkanina - wystawa - 20 w.
  • Sztuka współczesna - wystawa
  • Cygan, Włodzimierz
  • Mańczak, Aleksandra
  • Rudzka-Habisiak, Jolanta
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 02.10.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 3.10.1991 r. na wystawę trzech artystów, którzy zaprezentują tkaninę artystyczną na najwyższym światowym poziomie. To laureaci prestiżowych konkursów, w tym Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi. Ekspozycja obejmuje zarówno klasyczne gobeliny, collage, kompozycje reliefowe, jak i formy przestrzenne: obiekty strukturalne i rzeźbiarskie. Wystawa będzie czynna do 27.10.1991 r. Wystawę zorganizowano z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Galerii EL (1961-1991).