Witosław Marek Czerwonka - Wystawa Rysunku w Laboratorium Sztuki Galerii El - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sztuka - 20 w.
  • Grafika - wystawa - 20 w.
  • Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu
Data dodania: 22.01.2013

Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu, przy ulicy Linki 6 stworzyło w 1975 r. wystawę rysunku gdańskiego artysty Witosława Marka Czerwonki. Autor urodził się w 1949 r. we Wrocławiu a mieszka i pracuje w Gdańsku. W latach 1967-1972 studiował tam na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (PWSSP). Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. Jacka Żuławskiego oraz Pracowni Projektowania Graficznego prof. Witolda Janowskiego. Następnie prowadził pod koniec lat 70-tych galerię multimedialną AUT w Gdańsku a potem OUT w Sopocie. Na początku lat 80-tych z Romanem Usarewiczem stworzył nowatorski program Pracowni Podstaw Projektowania i został jego kierownikiem. W 1989 r. przeprowadził przewód II stopnia, organizując też Pracownię Intermedialną. W 1995 r. uzyskał stopień profesora nadzwyczajnego w WSP (Wyższa Szkoła Pedagogiczna) w Olsztynie, rok później zrobił to samo na gdańskiej PWSSP. Afisz nawiązujący do wystawy rysunków informował, że będzie ona czynna przez cały maj 1975 r.