Plastycy Elbląga - folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 1970 Miejsce publikacji: Elbląg Illustracje: 20 Strony: [24] Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
  • Plastycy Elbląga - biografie - 20 w.
  • Środowisko artystyczne
  • Wiosenny Salon Malarstwa Rysunku i Grafiki w Elblągu
Data dodania: 08.01.2013

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne (ETK) w Elblągu, w 1970 r. zorganizowało zbiorową wystawę twórczości artystów środowiska elbląskiego w celu "przeglądu ich aktualnych, bieżących poszukiwań twórczych". Impreza jak planowano miała być cykliczna i wiążąca ze sobą środowisko twórcze elbląskich artystów. W folderze znalazło się dziesięć not biograficznych elbląskich twórców m.in. Janusza Hankowskiego, Haliny Różewicz-Książkiewicz, Ryszarda Tomczyka, Aldony Zdanowskiej-Hosbein, Elizy Bartczak-Jarmużewskiej i in. Znalazły się tam również fotografie artystów oraz ich obrazy w wersji czarno-białej. Nazwa tej cyklicznej imprezy uległa wkrótce zmianie na Salon Wiosenny Malarstwa Rysunku i Grafiki.