Wilhelm Baumewerd Architektur Frauenburg - pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1937 Miejsce publikacji: Frauenburg Strony: [1] K. Sygnatura: DŻS 15 a/97 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Firma architektoniczna Wilhelm Baumewerd we Fromborku
  • Druki ulotne - 20 w.
  • Bönhof (wieś)
  • Parafie kościelne
Data dodania: 12.05.2016

Pismo skierowane przez ornecki odział firmy architektonicznej Wilhelm Baumewerd we Fromborku do księdza Puliny – proboszcza parafii w Benowie z dnia 8 lutego 1937. Pismo odnosi się do remontu katolickiej świątyni w Ryjewie w dekanacie sztumskim – kościoła w stylu neogotyckim wzniesionego na początku XX w., będącego sanktuarium Św. Rodziny.  Remont przeprowadzany w latach 1936/1937 obejmował m. in. malowanie kościoła. Pismo zawiera m. in. prośbę o wypłatę należności firmie Eggers w Elblągu – podwykonawcy robót oraz informację od Wilhelma Baumwerda odnośnie planowanej wizytacji kościoła w Ryjewie. [Dokumenty zakupione przez Bibliotekę Elbląską (druki ulotne: nadbitki, listy, druki urzędowe, weksle, pokwitowania etc.) - pochodzą z kolekcji Tomasza Spionka].