Wiesław Osewski - Wystawa Grafiki w Laboratorium Sztuki Galerii El - folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 4 K. Sygnatura: DŻS - XV.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sztuka - 20 w.
  • Grafika - wystawa - 20 w.
  • Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu
Data dodania: 22.01.2013

Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu przygotowało wystawę grafiki Wiesława Osewskiego. Artysta ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (PWSSP) obecnie (Akademia Sztuk Pięknych)w Gdańsku. O wielu lat pasjonuje go szeroko rozumiana grafika od ekslibrysów, projektów okładek do książek do ilustracji do książek i czasopism. Wiele jego prac znalazło się w muzeach niemieckich, amerykańskich, włoskich kubańskich czy francuskich. W Polsce stworzył m.in. ilustracje do książek popularnych pisarzy i poetów Tytusa Karpowicza. W 2011 r. artysta obchodził 40-lecie pracy twórczej. Do wystawy przygotowano afisze i folder reklamowy. Ten ostatni w formie czarno-białego komiksu, ze słowem wstępnym autora, bez informacji o otwarciu i czasu trwania wystawy.