Wiesław Osewski - Wystawa Grafiki w Laboratorium Sztuki Galerii El - afisz I

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sztuka - 20 w.
  • Grafika - wystawa - 20 w.
  • Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu
Data dodania: 22.01.2013

Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu, przy ulicy Linki 6 zorganizowało wystawę grafiki suwalskiego artysty Wiesława Osewskiego. Rysownik był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (PWSSP) obecnie (Akademia Sztuk Pięknych)w Gdańsku jest twórcą wielu nagrodzonych ekslibrisów, rysownikiem, projektantem okładek do książek, ilustratorem książek i czasopism lokalnych. Wiele jego prac znalazło się w muzeach niemieckich, amerykańskich, włoskich kubańskich czy francuskich. W Polsce stworzył m.in. ilustracje do książek popularnych pisarzy i poetów Tytusa Karpowicza. W 2011 r. artysta obchodził 40-lecie pracy twórczej. Z afisza informującego o tym wydarzeniu, dowiadujemy się, iż wystawa miała miejsce w dniach 29.01-15.02.1975 r. czynna w godz. 10.00-14.00. Do wystawy przygotowano także inny afisz oraz folder.