Widok Krolestwa polskiego ze wszystkiemi wojewodztwami, xięstwy y ziemiami, monarchiniami...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1763 Miejsce publikacji: Poznań Autor:
  • Bielski, Jan
Strony: 305,[8] , 355,[12] ,130,[8] , 224,[12] Sygnatura: XVIII. 200 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Bielski, Jan (1714-1768)
  • Polska - historia
  • Prawo
Data dodania: 22.03.2010

Jan Bielski (1714-1768) – jezuita, pisarz, autor tragedii opartych na wydarzeniach historycznych, wprowadził język polski do jezuickiego dramatu szkolnego. Druk "Widok Królestwa…" dotyczy historii Polski. Ówczesny podręcznik wiedzy o Polsce poruszający takie zagadnienia jak geneza państwa polskiego, kształtowanie się ziem polskich, władcy polscy (wykaz królów i książąt polskich), polityka wewnętrzna i prawo polskie (przepisy i paragrafy). Księga składa się z dwóch tomów z podziałem na cztery części. Tekst wydany w formacie 8°, w drukarni J.K. Mci Collegium Poznańskiego Societatis Jesu.