Westpreußischer Verkehrswart, 16-31. Juli 1936, H. 14. 11. Jahrg.

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1936 Miejsce publikacji: Elbing Strony: 16 Sygnatura: IV.4.3 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląskie czasopisma - 20 w.
  • Turystyka
  • Elbląskie Stowarzyszenie Turystyczne
  • Elbląg - towarzystwa
Data dodania: 16.06.2011

Westpreußischer Verkehrswart – mini-przewodnik turystyczny po Elblągu, Malborku, Kwidzynie,Iławie, Prabutach i Sztumie w postaci bezpłatnego biuletynu, zeszyt 14 z lipca 1936 r., rocznik 11. Biuletyn wydawany był przez Stowarzyszenie Turystyczne w Elblągu w wydawnictwie Sturmverlag. Na okładce fotografia statku pokonującego trasę Kanału Elbląskiego z mottem: „Tu, gdzie statki przemierzają góry”. Pierwszy artykuł również poświęcony cudowi techniki, za jaki uchodził wówczas Kanał. Na kolejnych stronach zapowiedzi imprez kulturalnych i sportowych w Elblągu (powiązanych m. in. z odbywającą się w 1936 r. w Berlinie Olimpiadą), dane o punktach informacji w mieście, polecanych trasach spacerów, porządku zwiedzania muzeów i kościołów, rozkłady jazdy, wykaz kawiarni, cukierni i możliwości noclegowych. Na końcu krótkie informacje o punktach informacji, miejscach godnych zwiedzenia, możliwościach wycieczek i zakwaterowania w Malborku, Kwidzynie,Iławie, Prabutach i Sztumie.