Warmińskie Baby i Dziady Pruskie: wystawa interdyscyplinarna - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 2005 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
  • Malarstwo - Elbląg - wystawa
  • Druk akcydensowy
Data dodania: 06.09.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy "Warmińskie Baby" i "Dziady Pruskie", który odbędzie się 04.11.2005 o godz. 18.00. Interdyscyplinarna wystawa artystów związanych twórczością, miejscem zamieszkania czy też pochodzeniem z terenem Warmii i Mazur oraz symbolicznie tzw. Prus. Ta nieformalna grupa "11 Bab" i "11 Dziadów" we wnętrzu Centrum Sztuki Galerii EL zaprezentuje swoje dokonania malarskie, graficzne, fotograficzne, rzeźbiarskie oraz obiekty - instalacje.

Warmińskie Baby:

Monika Braunem, Elżbieta Bonicka – Milewicz, Elwira Iwaszczyszyn, Małgorzata Kadelska, Joanna Milewicz, Ewa Plichta – Lubieniecka, Mira Smerek – Bileceka, Maria Targońska, Julia Tarnowska, Julita Wiench, Barbara Wiśniewska.

Dziady Pruskie:

Mirosław Bojenko, Krzysztof Janicki, Jerzy Wojciech Bielecki, Marek Świątecki, Adam Kurłowicz, Bogdan Żukowski, Benedykt Kroplewski, Waldemar Cichoń, Zbyszek Opalewski, Piotr Grdeń, Jerzy Domino.