Walery C. Amrogowicz (1863-1931) : pasja życia - kolekcja numizmatyczna - zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2006 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XII.5 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu - wystawa
  • Numizmatyka - wystawa
  • Druk akcydensowy
Data dodania: 16.07.2013

Zaproszenie na otwarcie wystawy 05.10.2006 r. na Podzamcze Muzeum w Elblągu. Wystawa poświęcona pasjonatowi numizmatyki Waleremu Cyrylowi Amrogowiczowi. W roku 1928 zlecił wykonanie wg własnego projektu monet dwu- i pięciozłotowych. Stemple wykonał niemiecki medalier Karl Goetz, monety wybiła mennica w Monachium (niektóre źródła podają Norymbergę). Amrogowicz na pewno zlecił wybicie monet w brązie i srebrze. Pojawiające się na aukcjach i skatalogowane np. przez Parchimowicza odbitki w złocie i platynie są przypuszczalnie późniejszymi biciami. Nakłady oczywiście znane nie są, znane są natomiast wzmianki o 10-złotówkach.