Waldemar Cichoń: rzeźba – zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2005 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 21 w.
  • Rzeźba - wystawa - 21 w.
  • Cichoń, Waldemar
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 07.09.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 3.03.2005 r. na wystawę prac znanego elbląskiego rzeźbiarza Waldemara Cichonia. Artysta zajmuje się rzeźbą w drewnie, kamieniu, brązie, śniegu, a także ceramiką. Fakt, iż nie widzi, nie przeszkadza mu w realizowaniu twórczych pomysłów i pasji. Jako artysta jest dość konsekwentny w swoich twórczych poszukiwaniach i realizacjach, a jego rzeźby są rozpoznawalne. Waldemar Cichoń, dr sztuki, artysta rzeźbiarz, dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki, laureat pierwszej nagrody w dziale rzeźby na Biennale Sztuki Gdańskiej '80, laureat II (Milwaukee) i III (Quebec) nagrody na międzynarodowych konkursach rzeźby w śniegu, elbląski uczestnik olimpiady zimowej w Calgary (Olympic Arts Festival), laureat nagrody głównej w dziale rzeźby na Biennale Sztuki w Olsztynie 2001.