W sprawie ekwiwalentu pieniężnego za pranie i naprawę odzieży roboczej w placówkach upowszechniania kultury województwa elbląskiego - druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Druk urzędowy – 20 w.
  • Biblioteki – organizacja – 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu – historia – 20 w.
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
Pobierz plik XML Pobierz plik TXT Kategorie:
Data dodania: 03.05.2020

Opis dokumentu

Z 16 marca 1981 roku pochodzi widoczne obok, zarządzenie nr 1 długoletniego Dyrektora Wydziału Kultury i Sztuki w Elblągu pani mgr Alicji Bednarczuk. Dotyczące dodatków płacowych za pranie i naprawę we własnym zakresie, odzieży roboczej bibliotekarzy i pracowników pomocy bibliotecznej. Z treści pisma wynika, że pracownicy używający znormalizowanej odzieży bibliotecznej, otrzymywali miesięcznie po 50 zł za naprawę i pranie tej odzieży. Pracownicy używający własnej odzieży w godzinach pracy, otrzymywali, co miesiąc, 30 zł. Zarządzenie wchodziło w życie z dniem 1 marca 1981 roku i było efektem zarządzenia nr 34 Ministra Pracy, Płac i Spraw Socjalnych z dnia 14 października 1980 r. w sprawie ekwiwalentu pieniężnego za przysługujące pracownikom środki higieny osobistej.