Volkstümliche Zeitschrift für die gesamte Sozialversicherung, 1929-1933

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1929-1933 Miejsce publikacji: Berlin Sygnatura: 012440 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Niemcy - ubezpieczenia społeczne
Data dodania: 20.11.2015

Czasopismo niemieckie (dwutygodnik) – organ instytucji ubezpieczenia społecznego, propagowało i popularyzowało ideę ubezpieczeń społecznych w rodzaju kas chorych i bezrobotnych. Lata dwudzieste XX w. były dla ubezpieczeń socjalnych w Niemczech bardzo trudne, gdyż w wyniku gigantycznej inflacji początku lat dwudziestych przepadły środki przeznaczono na wypłatę świadczeń emerytalnych. W periodyku publikowano artykuły zarówno z zakresu postępu idei ubezpieczeń socjalnych w Republice Weimarskiej, jak i relacje na temat rozwiązań z tej dziedziny obserwowanych w innych krajach. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdują się numery z lat 1929-1933.