Viri Iluustris Jacobi Augusti Thuani voluminum historicum recensio

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1685 Miejsce publikacji: Gedani Autor:
  • Titius, Johann Peter
Strony: 28 Sygnatura: Pol.7.II.373 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Titius, Johann Peter (1619-1689)
  • Thuani, Jacob August (1553-1617)
  • Gdańsk - historia
  • Druk okolicznościowy - 17 w.
Data dodania: 12.09.2013

Rozprawa autorstwa poety i pedagoga (autora wielu mów okolicznościowych pochwalnych i pogrzebowych, pisanych i na zamówienie Rady Miejskiej) Johanna Petera Titiusa (1619-1689) - recenzująca dzieło historyczne francuskiego historyka i bibliofila Jacques Auguste de Thou (Thuanus) (1553-1617). Druk wydany w gdańskiej oficynie Dawida Fryderyka Rhete. Praca dedykowana gdańskim rajcom i urzędnikom – Constantinowi Pahlowi, Danielowi Schlieffowi, Arnholdowi von Bobarr, Miachaelowi Getke, Constantinowi Frederowi, Karolowi Schweikerowi. W tekście akapity numerowane w obrębie całego druku (I-LI). Oprawa - półpłótno (czarne) ; okładzina – tektura (marmurek). W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.