VII Wieków Malborka 1276 - 1976 - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 20 Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • 700-lecie Malborka - druk okolicznościowy
  • Malbork - medale pamiątkowe
Data dodania: 03.12.2012

Z okazji 700-lecia miasta Malborka w 1976 r. Towarzystwo Miłośników Zabytków i Kultury Ziemi Malborskiej wydało okolicznościowy biuletyn przybliżający odbiorcy historię i dzień współczesny tego miasta. Słowo wstępne przygotował I Sekretarz Komitetu Miejskiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (KM PZPR) jako Przewodniczący Miejskiego Komitetu Obchodów 700-lecia Miasta. Dalej w treści znajduje się kilka artykułów m.in. poświęconych wyzwoleniu miasta po II wojnie, rozwojowi społeczno-gospodarczemu miasta, Oświacie i kulturze, Muzeum Zamkowym w Malborku oraz wspomnieniom pierwszych osadników. Druk jest koloru pomarańczowego i takiej samej barwy są reprodukcje fotograficzne i obrazkowe, znalazło się tam kilka projektów medali pamiątkowych z okazji 30-lecia wyzwolenia miasta, 500-rocznicy Pokoju Toruńskiego czy 700-lecia miasta Malborka.