VII Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich Służby Zdrowia w Elblągu - maszynopis

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], [1], 4 Sygnatura: DŻS - XV.9 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - film - 20 w.
  • Elbląski Ośrodek Kultury w Elblągu
  • Międzyzwiązkowy Amatorski Klub Filmowy "Jantar" w Elblągu
  • Związek Zawodowy Pracowników Służby Zdrowia w Elblągu
Data dodania: 18.12.2012

W dniach 23-25.04 1976 r. zorganizowano w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy ulicy Jagiellończyka 1 w Elblągu, VII Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich Służby Zdrowia. Biblioteka Elbląska dysponuje kartą zgłoszenia filmów do tego festiwalu. Prawdopodobnie jednym z organizatorów przeglądu filmowego był Amatorski Klub Filmowy "Jantar" Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia w Elblągu, który jak wynika z innych dokumentów takie działania prowadził już wcześniej. Ten festiwal został przygotowany w ramach obchodów XXX-lecia Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia w Polsce. Karta miała postać tabularyzowaną, w rubrykach widniała liczba początkowa, tytuł filmu, autor filmu, format filmu i kolor lub czarno-biały, czas projekcji, uwagi (wcześniejsze wyróżnienia i nagrody filmu). W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się informator opisujący organizację takiego festiwalu w innym roku.