VII Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich Służby Zdrowia w Elblągu - informator

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [2], 11, [1] Sygnatura: DŻS - XV.9 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - film - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - 20 w.
  • Federacja Amatorskich Klubów Filmowych w Polsce
  • Związek Zawodowy Pracowników Służby Zdrowia w Elblągu
Data dodania: 18.12.2012

W dniach 23-25.04 1976 r. zorganizowano w Wojewódzkim Ośrodku Kultury (WOK) przy ulicy Jagiellończyka 1 w Elblągu, VII Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich Służby Zdrowia. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się informator dotyczący tego festiwalu. Oprócz Regulaminu i Celów festiwalu przedstawiono głównego Organizatora i innych - Zarząd Główny Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia, Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Elblągu, Wojewódzka Rada Związków Zawodowych w Elblągu (od 1.06.1975 r. do 31.12.1998 r. Elbląg miał status miasta wojewódzkiego), Urząd Wojewódzki w Elblągu, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Wojewódzki Ośrodek Kultury, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, OSWL (Ośrodek Szkolenia Wojsk Lądowych) im. Rodziny Nalazków, ZURT (Zakład Urządzeń Radiowo-Telewizyjnych) w Elblągu, Klub Garnizonowy w Elblągu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu. W regulaminie przedstawiono warunki, zasady organizacyjne na jakich odbywa się konkurs. Kto odpowiada za poszczególne elementy oraz wymienione zostają nagrody, także nagrody specjalne. Do broszurki dołączono informację o elbląskich hotelach, restauracjach, kawiarniach, barach oraz telefony służb porządkowych i postojów taksówek. A ponadto zarysowano krótką historię filmu amatorskiego Służb Zdrowia. To kolejny w naszych zbiorach dokument dotyczący cyklicznej imprezy filmowej - Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich Służby Zdrowia odbywajacego sie w Elblągu. Dodatkowo z tego 1976 roku znajdziemy jeszcze zaproszenie do WOK-u na przegląd oraz kartę zgłoszeniową filmu - maszynopis. Rok wcześniej (1975) wydano przy okazji 15-lecia Międzyzwiązkowego Amatorskiego Klubu Filmowego "Jantar", działającego przy Elbląskim Domu Kultury specjalną broszurę zawierającą historię powstania tego klubu.