VII Międzynarodowy Festiwal Książki Artystycznej: „Wędrówka” – zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2003 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 21 w.
  • Książka - tematyka - wystawa
  • VII Międzynarodowy Festiwal Książki Artystycznej
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 07.09.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 11.09.2003 r. na wystawę "Wędrówka", na której zaprezentowano książki eksperymentalne, unikaty, obiekty, instalacje, wydawnictwa autorskie i bibliofilskie. Ok. 106 twórców z kraju i zagranicy (z Bułgarii, Brazylii, Czech, Francji, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Kanady, Mołdawii, Niemiec, Polski, Słowacji, USA i Anglii) - zaprezentowało swoje dzieła tematycznie związane z książką, która zresztą była źródłem ich inspiracji. Większość dzieł służy nie tylko do czytania, ale do oglądania i kontemplacji. Siódma edycja ma charakter wystawy ruchomej, mogą obejrzeć ją mieszkańcy wielu polskich miast, m.in. zagościła w Elblągu.