Vierteljährliche Mitteilungen der internationalen Vereinigung der Lehreverbände, 1930

Typ: Czasopismo Miejsce publikacji: Berlin biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie dla nauczycieli - 20 w.
  • Szkolnictwo - Niemcy - periodyki - 20 w.
  • Edukacja szkolna - periodyki
  • Towarzystwa Nauczycielskie - Europa - 20 w.
Data dodania: 01.03.2016

Kwartalnik niemiecki; organ Międzynarodowego Zrzeszenia Związków nauczycielskich. Biuletyn ten wychodził równolegle w innych krajach europejskich, w których działały towarzystwa nauczycielskie, m. in. we Francji. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się jeden numer periodyku z kwietnia 1930 (numer 9/10 francuskiego wydania, jednocześnie jest numerem 2 - niemieckiego wydania). Zawiera doniesienia z działalności towarzystw nauczycielskich w Niemczech, Anglii, Bułgarii, Danii, Szkocji, Francji, Holandii, Holenderskich Indiach Wschodnich (dzisiejsza Indonezja), na Łotwie, w Szwecji, Szwajcarii, Czechosłowacji. W numerze wiele uwagi poświęca się kwestii sytuacji ekonomicznej nauczycieli w różnych krajach oraz zagadnieniu pokoju światowego i pojednania między narodami.