VI Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich Służby Zdrowia - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1974 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.9 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - film - 20 w.
  • Elbląski Ośrodek Kultury w Elblągu
  • Federacja Amatorskich Klubów Filmowych w Polsce
  • Związek Zawodowy Pracowników Służby Zdrowia w Elblągu
Data dodania: 18.12.2012

W dniach 20-21.04 1974 r. zorganizowano w Elbląskim Ośrodku Kultury przy ulicy Jagiellończyka 1 w Elblągu, VI Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich Służby Zdrowia. Głównym organizatorem i sponsorem tej imprezy był Zarząd Główny Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdują się dwie wersje (biała i czerwona) tego samego afisza wydanego z racji tego przeglądu filmowego. Wersja czerwona wydana jest na błyszczącym czerwonym papierze (przez to napisy są mniej wyraźne). Festiwal był imprezą cykliczną organizowaną mniej więcej co dwa lata, więcej informacji na jej temat można znaleźć po wpisaniu w wyszukiwarkę - Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich Służby Zdrowia.