VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym 1978 [fotografie]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Krynica Morska Strony: 2 zdjęcia Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Żeglarstwo lodowe
  • Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym w Krynicy Morskiej
  • Fotografie
Data dodania: 27.11.2017

6 lutego 1978 r. w Krynicy Morskiej, będącej centrum bojerowym, rozegrano i mistrzostwa świata, i mistrzostwa Europy. W mistrzostwach globu na najwyższym stopniu podium stanął nasz reprezentant – Bogdan Kramer (medalista mistrzostw świata oraz sześciokrotny zdobywca medali na mistrzostwach Europy). Pokonał on dwóch reprezentantów Związku Radzieckiego, Endelma Vooremaa i Vello Kuuska. Natomiast w mistrzostwach Starego Kontynentu triumfował Kuusk, przed Kramerem oraz Jurijem Szaraszkinem (ZSRR). W dniach od 29.01.1978 r. do 11.02.1978 r. oprócz VI Mistrzostw Świata oraz IX Mistrzostw Europy w Żeglarstwie Lodowym miały miejsce Regaty o Bursztynową Latarnię Zalewu Wiślanego, wyścig o puchar Przewodniczącego Wojewódzkiego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki oraz trzy wyścigi A, B. (Polska również dostąpiła zaszczytu organizacji mistrzostw Europy w bojerach w poprzednim, w roku 1977). Na zdjęciach oficjalne przywitanie gości.