Verzeichniss zu der zweiten Kunst und Gewerbe Ausstellung

Typ: Książka Rok publikacji: 1837 Miejsce publikacji: Elbing Strony: 15 Sygnatura: 010813/ druk II biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - życie kulturalne - 19 w.
  • Elbląg - przemysł - 19 w.
  • Wystawa - katalog
Data dodania: 16.11.2010

Wykaz obiektów prezentowanych na drugiej wystawie rzemiosła i sztuki zorganizowanej przez Elbląskie Stowarzyszenie Przemysłowe. Wystawa odbyła się w 1837 roku. Malarstwo: obrazy wypożyczone Elbląskiemu Stowarzyszeniu przez siostrzane stowarzyszenie w Królewcu. Wykaz obejmuje 100 pozycji, nie licząc litografii. Wyroby rzemieślnicze: różnego rodzaju obuwie, domek (klatka) dla papug, meble (sofa, stół, stolik do herbaty), różne rodzaje mydeł, modele budowli i przedmiotów użytkowych. Druk wydany przez Agathona Wernich’a. Książka współoprawna z innymi drukami (lata 1834-1883).