Verzeichniss der Herzoglichen Bilder-Gallerie zu Salzthalen

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1776 Miejsce publikacji: Braunschweig Autor:
  • Eberlein, Christian Nikolaus
Strony: [ 8 ]; 340; [ 36 ] Sygnatura: 91699 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Malarstwo - galeria obrazów - 18 w.
  • Niemcy - galerie obrazów - 18 w.
  • Schloss Salzdahlum – galeria obrazów - 18 w.
  • Eberlein, Christian Nikolaus (1720-1788)
Data dodania: 25.11.2019

Opublikowany w 1776 roku w Brunszwiku (niem. Braunschweig) opis galerii obrazów znajdującej się w Schloss Salzdahlum - dawnym pałacu letnim wybudowanym przez księcia Brunszwiku - Wolfenbüttel Anthony’ego Ulricha, która obecnie w dużej części, w stanie nienaruszonym jest dostępna w muzeum księcia Antoniego Ulryka (niem.Herzog Anton Ulrich-Museum) w Brunszwiku. Autorem wykazu kolekcji wraz z opisem dzieł jest Christian Nikolaus Eberlein (1720–1788) – niemiecki malarz, administrator i inspektor galerii w Salzdahlum. Materiał wzbogaca alfabetyczny rejestr twórców dzieł sztuki, do których należą m.in. Antonio Allegri da Correggio, Cornelius Bega, Jan Brueghel, Peter Paul Rubens, Raffaello Sanzio, Anthony van Dyck etc.)