V Triennale Sztuki "Sacrum" : Ku cywilizacji życia - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 2004 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 21 w.
  • Malarstwo - wystawa - 21 w.
  • V Triennale Sztuki "Sacrum" w Elblągu
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 19.09.2012

V Triennale Sztuki "Sacrum" odbyło się pod hasłem Ku cywilizacji życia. Organizatorem była Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie. Na wystawie zaprezentowano dzieła 40 artystów m.in.: Zdzisława Beksińskiego, Urszuli Broll-Urbanowicz, Bogny Gniazdowskiej Jerzego Kapłańskiego, Janiny Kraupe-Świderskiej, Natalii LL, Eugeniusza Markowskiego, Mariusza Mikołajka, Jarosława Modzelewskiego, Zdzisława Nitki, Jerzego Nowosielskiego, Wojciecha Prażmowskiego, Mariana Schmidta, Krzysztofa Skarbka, Miry Żelechower-Aleksiun. Wystawa gościła w Galerii El w Elblągu - 12.02.2004.