…utrumque Testamentum iuxta vulgatam quizem aeditionem…Novo Testamento additus est elenchus Eusebianus. Adiecta est... vocorum

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1530 Miejsce publikacji: Basileae Sygnatura: Ob.6.III.1006 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
  • Druk teologiczny – 16 w.
Data dodania: 04.12.2009

Biblia łacińska wydana w roku 1530 w drukarni Hieronima Frobena w Bazylei. Strona tytułowa zawiera frobenowski sygnet drukarski. Druk jednokolumnowy, inicjały czarno-białe. Zawiera zapis rękopiśmienny z roku 1614 Hansa Lowestona, właściciela biblii. Prow.: 1. Hans Loweston, 1614 [zapiska rękopiśmienna] 2. Biblioteka Gimnazjalna w Elblągu [pieczęć] Oprawa: deska, skóra brązowa, tłoczenia ślepe, zatarte, resztki klamer, na oprawie wytłoczony napis BIBLIA SACRA w kolorze złotym, XVI wiek.