Utrum homo fidelis propter unionem mysticam de se possit dicere: Ego Sum Christus?

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1709 Miejsce publikacji: Gryphiswaldiae Autorzy:
  • Rumpaeus, Justus Wessel
  • Mahlendorff, Daniel
Strony: 48 Sygnatura: Pol.7.II.3208 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Rumpaeus, Justus Wessel (1676-1730)
  • Wiara - rozważania religijne - 18 w.
  • Druk teologiczny – 18 w.
  • Dysertacja
Data dodania: 11.04.2014

Rozprawa teologiczna prowadzona 23.04.1707 r. przez profesora Justusa Wesselusa Rumpaeusa (1676-1730) oraz respondenta - studenta filozofii i teologii Daniela Mahlendorffa. Tematem dyskusji były rozważania o Mesjaszu. Nad tekstem druku winietka z motywem roślinnym oraz symboliką religijną, w druku ozdobniki drukarskie: inicjał, winieta. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.3201-Pol.7.II.3248. Format bibliograficzny: 4. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: R.5. Inne znaki własnościowe: G. Rauter...Ano 1760. Miscell. 3. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy (materiał) – biały pergamin; krawędzie przycięte (barwione); niewielkie deformacje; średnie przedarcia/ubytki; znaczne zabrudzenia; niewielkie zacieki/zaplamienia; niewielki stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.

Artykuły powiązane