Uroczysty Koncert z Okazji Dnia Wojska Polskiego, Wręczenia Sztandaru Zarządowi Wojewódzkiemu Związku Bojowników o Wolność i Demokrację XXX-lecia ZBoWiD w Elblągu - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - VII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - organizacje - 20 w.
  • Związek Bojowników o Wolność i Demokrację w Elblągu
  • Zarząd Wojewódzki Związku Bojowników o Wolność i Demokrację w Elblągu - wydawnictwa
Data dodania: 29.11.2017

Zarząd Wojewódzki Związku Bojowników o Wolność i Demokrację w Elblągu wydał zaproszenie na Uroczysty Koncert z okazji Dnia Wojska Polskiego, Wręczenia Sztandaru Wojewódzkiemu Związku Bojowników o Wolność i Demokrację oraz 30-lecia ZBoWiD w Elblągu. Organizacja ta w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (PRL) była jedynym reprezentantem organizacji kombatanckich zjednoczonych wbrew sobie 2 września 1949 roku, politycznie i organizacyjnie podporządkowana PZPR (Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej) do 1989 roku. Koncert odbył się 11 października 1976 roku o godzinie 17.00 w sali Teatru Dramatycznego przy Placu Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu. W programie koncertu przewidziano przemówienie okolicznościowe, Wręczenie tegoż Sztandaru a na koniec koncert Zespołu Estradowego Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Biblioteka Elbląska dysponuje kilkunastoma dokumentami związanymi z działalnością tej organizacji, dwa dokumenty publikowane na naszym Wortalu Historycznym dotyczą również 30-lecia tejże a jeden z nich także i uroczystości związanych z Wręczeniem tego Sztandaru.