Uroczystości z Okazji Dnia Metalowca w Elblągu w 1976 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu
  • Zakłady Mechaniczne im. Gen. Karola Świerczewskiego "Zamech" w Elblągu
Data dodania: 30.11.2012

Samorząd Robotniczy i Dyrekcja Zakładów Mechanicznych im. Gen. Karola Świerczewskiego w Elblągu wystosowali zaproszenia do wzięcia udziału w Dniu Metalowca. Zaproszenie było skierowane w socjalistycznym stylu - "do towarzysza". Uroczystości miały przebiegać w Teatrze Dramatycznym w Elblągu o godz. 16 w dniu 10.04.1976 r. Dokument służył jako karta wstępu dla jednej osoby, z racji uroczystości przygotowano przemówienie okolicznościowe oraz wręczono odznaki "Zasłużony Pracownik Zamechu". Część artystyczną wykonał zakładowy, związkowy chór "Echo" oraz aktorzy teatru w sztuce Aleksandra Fredry "Damy i Huzary". Skrót Zamech stanowił zbitkę słów początkowych Zakłady Mechaniczne a same zakłady zatrudniające najwięcej pracowników w mieście były chlubą miasta. Niepoślednią rolę odgrywał w zakładach ośrodek kultury, własna sala widowiskowa oraz chór. Przykładem działalności tegoż ośrodka może być inne zaproszenie wydane z okazji Dnia Odlewnika, które można zobaczyć na naszym wortalu.