Uroczystości inauguracyjne z dnia 28.05.1979 r. w Bibliotece Elbląskiej [zdjęcia]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 5 zdjęć Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Miejska Biblioteka w Elblągu
  • Obchody i uroczystości w Elblągu
  • Zasłużony Działacz Kultury
  • Zasłużony dla Województwa Elbląskiego
  • Odznaczenia państwowe
  • Fotografie
Data dodania: 17.01.2018

Ważnym etapem w "życiu biblioteki" było oddanie do użytku, odrestaurowanego kompleksu budynków na Starym Mieście. Inauguracja przekazania nastąpiła 28.05.1979 r. Oprócz gospodarzy budynku, w inauguracji otwarcia udział wzięło wielu honorowych gości, wystąpił m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Elbląska". Dzień ten był również okazją do odznaczeń "Zasłużony Działacz Kultury", wręczanych przez ministra kultury i sztuki Zygmunta Najdowskiego (Górna Stanisława, Limperg Romana, Peda Krystyna). Antoni Połowniak odznaczył natomiast honorową odznaką "Zasłużony dla województwa elbląskiego", m.in. emerytowanego bibliotekarza, kronikarza miasta Elbląga Pana Józefa Lassotę oraz emerytowaną bibliotekarkę Annę Odroń. Na zdjęciach uwieczniono moment przyznania odznaczeń pracowników Miejskiej Biblioteki w Elblągu.