Uroczystości Dożynkowe 1976 r. Miłoradz - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Miłoradz - rolnictwo - historia - 20 w.
  • Dożynki w województwie elbląskim
Data dodania: 18.10.2012

Komitet Dożynkowy Miłoradz zorganizował 19.09.1976 r. na stadionie gminnym w Miłoradzu uroczystości dożynkowe. W trakcie uroczystości przewidziano przemarsz korowodu dożynkowego przez wieś, wręczenie wieńca, chleba i soli, przemówienia gospodarza, wręczenie odznaczeń. Po części oficjalnej występy zespołów artystycznych, tanecznych i szkolnych. Na zakończenie zaprezentowano wystawy rolnicze, przygotowano loterię, niespodzianki i atrakcje oraz zabawę ludową. Zaproszenie było skierowane do "towarzyszy". "Święta plonu" odbywały się corocznie stąd w naszych zbiorach dokumentów dotyczących tych uroczystości znajdziemy kilka, można je przejrzeć wpisując słowa - uroczystości dożynkowe lub uroczysty wieczór dożynkowy.