Uroczystość poświęcenia sztandaru NSZZ „Solidarność” regionu elbląskiego – program

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. w obwolucie Sygnatura: DŻS - VII.1.1 - Solidarność biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Sztandar NSZZ "Solidarność"
  • NSZZ "Solidarność" w Elblągu
Data dodania: 04.02.2013

Komitet Organizacyjny NSZZ „Solidarność” regionu elbląskiego zorganizował 15.08.1981 r. uroczystości związane z poświęceniem sztandaru. W programie przewidziano m.in. mszę w kościele św. Mikołaja, przywitanie delegacji kościelnych, przemarsz pod pomnik „Ofiar Grudnia 70”, składanie wiązanek i kwiatów, przemówienia Lecha Wałęsy i przewodniczącego NSZZ „Solidarność” regionu elbląskiego Tadeusza Chmielewskiego oraz odśpiewanie hymnu. Prezentowany dokument pochodzi z archiwum przekazanego w darze Bibliotece Elbląskiej przez NSZZ „Solidarność” Elbląg.