Uroczystość Odsłonięcia Pomnika Odrodzenia 22 Lipca 1975 r. - plakat

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Plakat okolicznościowy - 20 w.
  • Pomnik Odrodzenia w Elblągu - odsłonięcie
  • Społeczny Komitet Budowy Pomnika Odrodzenia w Elblągu
Data dodania: 23.11.2012

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Odrodzenia w Elblągu wydał w 1975 roku plakat w którym zaprasza mieszkańców miasta i ziemi elbląskiej na uroczystość odsłonięcia Pomnika Odrodzenia dnia 22 lipca 1975 r. o godz. 19. W programie przewidziano akt odsłonięcia w którym miał uczestniczyć chór Akademii Medycznej z Gdańska oraz przewidziano recytacje. Odsłonięcie tego pomnika podniosło status miasta, tym bardziej, że stało się ono ponad miesiąc wcześniej stolicą województwa elbląskiego. Ten dokument dotyczący budowy pomnika to jeden z kilku posiadanych przez Bibliotekę Elbląską.