Uroczysta Wieczernica z Okazji Trzydziestej Drugiej Rocznicy Wyzwolenia Malborka w 1977 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Malborska Fabryka Wentylatorów "Mawent" w Malborku
  • Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Malborku
Data dodania: 29.11.2012

Komitet Miejski Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR) w Malborku przy współudziale POP, Dyrekcji i Rady Zakładowej MFW "Mawent" zorganizowały uroczystą wieczernicę z okazji 32-ej rocznicy wyzwolenia Malborka. Impreza odbyła się 17.03.1977 r. o godz. 17 w Wielkiej Sali Recepcyjnej Muzeum Zamkowego. W części artystycznej wystąpili artyści Teatru Muzycznego w Gdyni. POP - Podstawowa Organizacja Partyjna, najmniejsza i podstawowa  komórka organizacyjna w PZPR funkcjonująca praktycznie w każdym zakładzie pracy w czasach PRL-u.  MFW "Mawent"  to skrót od słów Malborska Fabryka Wentylatorów "Mawent"  która powstała w 1956 r., obecnie zakłady od 2005 r. należą do Nyborg Group.