Ueber die Kulturverhältnisse der Europäischen Staaten, ein Versuch mittelst Gröβe und Bevölkerung, den Grad der Kultur der Länder Europas zu bestimmen […]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1792 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Crome, August Friedrich Wilhelm
Strony: [ 8 ]; XXVI; 398; CXII Sygnatura: 91613 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Europa - uwarunkowania i kryteria rozwoju społeczno - gospodarczego państw - 18 w.
  • Europa - demografia - 18 w.
  • Crome, August Friedrich Wilhelm (1753-1833)
Data dodania: 30.07.2019

Publikacja wydana w Lipsku w 1792 roku prezentująca zagadnienie uwarunkowań rozwoju poziomu społeczno – gospodarczego i kulturowego państw europejskich i czynników, przede wszystkim demograficznych warunkujących i wpływających na rozwój i całokształt duchowego i materialnego dorobku społeczeństw. Autorem obszernego, uzupełnionego tabelami statystycznymi, niespełna pięćsetstronicowego opracowania jest August Friedrich Wilhelm Crome (1753-1833) – niemiecki statystyk i ekonomista, filozof późnego oświecenia, profesor kameralistyki w Giessen.