Uchwała Wojewódzkiej Rady Narodowej w Elblągu w sprawie zatwierdzenia miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Malborka – druk urzędowy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 3 Sygnatura: DŻS - VIII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Wojewódzka Rada Narodowa w Elblągu - planowanie
  • Wojewódzka Rada Narodowa w Elblągu - wydawnictwa
  • Urząd Miejski w Malborku
  • Wojewódzki Zarząd Rozbudowy Miast i Osiedli Wiejskich w Elblągu
Data dodania: 29.05.2017

Biblioteka Elbląska posiada w swoich zbiorach Dokumentów Życia Społecznego wiele dokumentów dotyczących Uchwał Wojewódzkiej Rady Narodowej w Elblągu. Jedna z nich - "w sprawie zatwierdzenia miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Malborka", zajmująca 3 strony ponumerowane poprzedzielane dwoma czystymi stronami i jedną zadrukowaną pomyłkowo tym samym tekstem. Brak jest na dokumencie numeru uchwały oraz dnia i roku jej uchwalenia, jedynym określeniem czasowym jest zatwierdzenie druku na końcu dokumentu przez Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Narodowej (WRN) Antoniego Połowniaka, pełniącego tę funkcję w latach 1975-1980. Druk zawierał 7 paragrafów w których zatwierdzono plan zagospodarowania przestrzennego m. Malborka do roku 2000, elementem składowym dokumentu był rysunek planu w skali 1 : 5.000 oraz tekst planu. W tym egzemplarzu jest ich brak ale z poniższej uwagi wynika, iż były przechowywane i dostępne w Urzędzie Miejskim w Malborku i w Wojewódzkim Zarządzie Rozbudowy Miast i Osiedli Wiejskich w Elblągu. Plan obejmował obszar miasta Malborka i przyległe tereny wsi Grobelno, Czerwone Stogi i Nowa Wieś. Ponadto inny dokument z naszych zbiorów - "Informacja o trybie sporządzania miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Malborka"  opisuje powstanie powyższego i wymagania formalno-prawne przy jego powstaniu.