Uchwała … Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu z dnia 27 grudnia 1963 roku w sprawie zatwierdzenia statutu organizacyjnego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Elblągu – druk urzędowy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1963 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K Sygnatura: DŻS – XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Biblioteki – organizacja – 20 w.
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu – historia – 20 w.
  • Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 21.06.2020

Na stronach internetowych Biblioteki Elbląskiej, publikujemy dokumenty związane z historią tej właśnie instytucji. W różnych okresach historycznych i systemach polityczno-społecznych miała różne nazwy, ale zawsze służyła elblążanom. Widoczna obok uchwała nr 30/219 Prezydium Miejskiej Rady Narodowej (P.M.R.N.) w Elblągu z dnia 27 grudnia 1963 roku. W sprawie zatwierdzenia statutu organizacyjnego Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) wypożyczającej książki na przy ulicy Łączności 2 w Elblągu, zmieniła dotychczasowy statut MBP. Projekt ustalony został wcześniej przez bibliotekarzy, a jak wyjaśnia dalej uchwała związany był ze zmieniającymi się przepisami w których działały biblioteki publiczne oraz usprawnienia jej działania. Nowy statut miał wejść w życie 1 kwietnia 1964 roku. Na drugiej stronie dokumentu brak jest uwag radcy prawnego, brak podpisów członków Prezydium i Przewodniczącego Prezydium. Jedyny podpis należał do Sekretarza Prezydium a załącznikiem dokumentu był nowy statut.