Uchwała Nr ... Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu z dnia ... w sprawie zakazu sprzedaży napojów alkoholowych w mieście Elblągu - druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1] Sygnatura: DŻS – X biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - ochrona zdrowia - 20 w.
  • Elbląg - handel - 20 w.
  • Alkoholizm - zwalczanie - 20 w.
  • Miejska Rada Narodowa w Elblągu - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 30.06.2017

W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się dokument - Uchwała Miejskiej Rady Narodowej (MRN) w Elblągu dotyczący zakazu sprzedaży napojów alkoholowych w Elblągu. Brakuje na druku numeru uchwały oraz daty jej uchwalenia, jednakże z innego dokumentu uzasadniającego jego powstanie znamy tę datę - 01.04.1980 rok. Uchwała liczyła dwa paragrafy - w pierwszym zakazywano sprzedaży i podawania napojów alkoholowych o zawartości 4,5 % alkoholu, w tym piwa do godziny 10.00 w punktach sprzedaży detalicznej oraz punktach i zakładach gastronomicznych w mieście Elbląg. W drugim paragrafie określono od kiedy uchwała weszła w życie.