Uchwała Egzekutywy KMiP PZPR w Elblągu w sprawie obchodów 30. Rocznicy PRL na ziemi elbląskiej - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1974 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 43 Sygnatura: DŻS - VII.2 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Elblągu
  • Organizacje i stowarzyszenia - 20 w.
  • Czyny społeczne w Elblągu
  • Elbląg - historia - 20 w.
Data dodania: 14.06.2017

Komitet Miasta i Powiatu PZPR w Elblągu wydał broszurę z okazji obchodów 30 rocznicy PRL na ziemi elbląskiej. Przedstawiono apel o podjęcie i wykonanie czynów produkcyjnych i społecznych na rzecz miasta i powiatu oraz własnego zakładu pracy, podjęcie zadań w zakresie ideowo-plastycznych (w obrębie własnych zakładów), imprez kulturalnych etc. Wszystkie te działania powinny realizować poszczególne organizacje partyjne, zakłady pracy, instytucje. Realizacja zadań społeczno-gospodarczych w roku 1974 pozwoli na dynamiczny rozwój miasta, w tym fabrykę domów przy EPB, filię PG, krytą pływalnię, szkołę muzyczną, plac dworcowy, Pomnik Odrodzenia wraz z otoczeniem. W dalszej części w tabelach wyszczególniono czyny społeczne, ich wartość oraz odpowiedzialnych za ich realizację.