Tygodnik Polityczny Warszawskiego Dziennika Narodowego, R. V, 1939, nr 13

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1939 Miejsce publikacji: Warszawa Strony: 8 Sygnatura: N-4722 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Czasopisma polskie - 20 w.
  • Polityka - prasa
Data dodania: 12.04.2013

Cotygodniowy dodatek do „Warszawskiego Dziennika Narodowego” – czasopisma wydawanego w Warszawie 1935-1939, związanego ideowo z endecją. Redaktorem naczelnym był Stefan Sacha, w zespole redakcyjnym zasiadał m. in. J. Giertych, nieliczne teksty opublikował w „Dzienniku” także R. Dmowski. W piśmie wiele miejsca poświęcano kwestii żydowskiej, w sferze polityki międzynarodowej akcentowano zagrożenie faszyzmem i bolszewizmem z drugiej strony. Krytykowano wpływy lewicowe w życiu artystycznym i literackim, m. in. twórczość Tuwima, Boya-Żeleńskiego i B. Schulza. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się jeden numer „Tygodnika Politycznego Warszawskiego Dziennika Narodowego” z 26 marca 1939, nr 13 (redaktor wydania: Władysław Jaworski).