Turniej Wiedzy o Elblągu z Okazji Dwudziestej Siódmej Rocznicy Wyzwolenia Elbląga - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1972 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Elbląski Dom Kultury
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech"
Data dodania: 27.11.2012

W 1972 roku pod patronatem "Dziennika Bałtyckiego" zorganizowano turniej wiedzy o Elblągu z okazji 27-mej rocznicy wyzwolenia Elbląga. Organizatorzy - Zakładowy Dom Kultury "Zamech" i Elbląski Dom Kultury wydali afisz opisujący zasady przystąpienia do zmagań turniejowych. Każdy kto znał historię Elbląga i powiatu elbląskiego mógł uczestniczyć w turnieju. Eliminacje miały odbyć się 10 lutego 1972 r. a finał rozegrać 20 lutego 1972 r. w sali widowiskowej "Zamechu" przy ulicy Fabrycznej 28 w Elblągu.