Turniej Młodych Mistrzów Organizacji, wersja wąska I - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Organizacja pracy - 20 w.
  • Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Elblągu
  • Wojewódzka Rada Związków Zawodowych w Elblągu
  • Turniej Młodych Mistrzów Organizacji w Elblągu
  • Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa
Data dodania: 28.05.2013

W 1977 r. Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (ZSMP) został organizatorem Turnieju Młodych Mistrzów Organizacji (TMMO), tego rodzaju turniej zawsze był wspierany także przez konkretną firmę. Gdyż przynosił wymierne korzyści ekonomiczne a ich dyrektorzy mogli pochwalić się innowacyjnością gospodarki socjalistycznej przed partyjnym aparatem władzy. W tym przypadku jak wynika z normalnego afisza w zbiorach Biblioteki Elbląskiej, współorganizatorami były Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa oraz Wojewódzka Rada Związków Zawodowych. Zgodnie z zaleceniami programowymi organizacji politycznych np. "Działania Związku Młodzieży Socjalistycznej" czy zakładów pracy np. "Humanizacji pracy i adaptacji społeczno-zawodowej młodych i nowych pracowników". Socjalistyczna propaganda dążyła wszelkimi sposobami do angażowania młodzieży w realizację programów ekonomiczno-produkcyjnych rozwoju kraju. Młodzi ludzi byli zachęcani i zobowiązani do uczestnictwa w różnego rodzaju turniejach ulepszających technikę i organizację produkcji w zakładach pracy. Zgodnie z obowiązującym trendem i modą wydano kilka afiszy zachęcających młodych pracowników do brania udziału w tymże "Turnieju Młodych Mistrzów Organizacji". Biblioteka Elbląska posiada trzy różne wersje afiszy do tego turnieju. Dwie wersje - wąska I i wąska II, ostatnia wydana w normalnym formacie. W tym wąskim afiszu treść komunikatu brzmi - "Turniej Młodych Mistrzów Organizacji - Każdy wniosek = Lepsza organizacja = zysk dla Ciebie i Zakładu Pracy". Ustalona data wynika ze stopki drukarskiej jak i przyjęcia druku do ewidencji Biblioteki.