Tractatus de privilegiis regularium in communi, & in particulari ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1681 Miejsce publikacji: Coloniae Agrippinae Autor:
  • Andreas a Matre Dei
Strony: 402, [12] K. Sygnatura: Pol.7.II.2065 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Andreas a Matre Dei (1622-1674)
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Kościół - historia
  • Przywileje papieskie
Data dodania: 17.02.2014

Traktat z tekstami teologicznymi (m.in. stosowanie przywilejów papieskich) autorstwa karmelity hiszpańskiego Andreasa de la Madre de Dios (1622-1674). Na stronie tytułowej rękopiśmienna zapiska (znak własnościowy): Cessit Conventui Cadinensi gratia P.Q.R. D. Joannis Schwahn praepo. Tolkmit. Deo graas. Kartę tytułową ozdabia sygnet drukarski, tarcza opleciona motywem roślinnym, z krzyżem oraz monogramem "IHS" (grecki skrót imienia IHSOUS - Jezus). Tekst dwukolumnowy; w druku liczne marginalia, indeksy.  Druk współoprawny z innymi tekstami (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2065-Pol.7.II.2067. Pieczątki w druku: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: UU.6. Zewnętrzne oznaczenia: DT. Typ oprawy – biały pergamin; okładzina – tektura; krawędzie – nakrapiane; niewielkie deformacje/przedarcia/ubytki; niewielkie zacieki/ zaplamienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.