Tomasz Szumiński: rzeźby i gobeliny – zaproszenie na wystawę oraz recital

Typ: DŻS Rok publikacji: 2001 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 21 w.
  • Malarstwo - wystawa - 21 w.
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - koncert
  • Szumiński, Tomasz
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 05.10.2012

Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu zaprasza 19.07.2001 r. na wystawę prac Tomasza Szumińskiego. Autor eksperymentuje starając się zintegrować różne dziedziny sztuki, takie jak: rzeźba, malarstwo, rysunek, tkanina artystyczna, muzyka i śpiew. Laureat wielu nagród, brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i na świecie. Oprócz wystawy Tomasz Szumiński wystąpi w recitalu wokalnym z ariami operowymi i pieśniami, m.in. „Aria Figara” W.A. Mozarta, „Aria Miecznika” z opery „Straszny Dwór” S. Moniuszko, „Hulanka” F. Chopina, „Dziad i baba” S. Moniuszko etc., na fortepianie zagra – Witold Wołoszyński. Na okładce zaproszeniajeden z obrazów autora „Organy”. Wystawa będzie czynna do 26.08.2001 r.