The Holy Bible, conteyning the Old Testament and The New : Newly Translated out of the Originall tonques, with the former ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1612-1614 Miejsce publikacji: London Sygnatura: Ob.7.II.1695 biblioteka cyfrowa link Języki: eng Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Stary i Nowy Testament
  • Pismo Święte
Data dodania: 04.12.2009

Wydanie biblii w języku angielskim. Biblia pochodzi z lat 1612-1614, a wydana została w Londynie przez królewskiego drukarza Roberta Barkera. Zawiera tablice genealogiczne, mapę Ziemi Świętej, a także zapis nutowy. Strona tytułowa wykonana w miedziorycie. Druk dwukolumnowy., nieliczne marginalia w języku angielskim. Właścicielem biblii był Samuel Meienreis [wyciśnięty na oprawie złocony superekslibris, 1604 r.] Prow.: 1. Samuel Meienreis, 1604 [superekslibris] 2. Biblioteka Gimnazjalna w Elblągu [pieczęć] Oprawa: tektura, skóra brązowa, tłoczenia złote, obcięcia kart złocone, na okładzinie górnej złocony superekslibris S. Meienreisa, XVII w.