The holy bible containing the Olde Testament and the New. Newly translated out of the Orginall Greeke and with the...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1621 Miejsce publikacji: London Sygnatura: Ob.7.II.4219-4220 biblioteka cyfrowa link Języki: eng Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
  • Druk teologiczny – 17 w.
Data dodania: 04.12.2009

Stary i Nowy Testament w języku angielskim. Wydany w roku 1621 w Londynie przez królewskich drukarzy Johna Nortona oraz Johna Billa. Strona tytułowa wykonana w miedziorycie. Druk dwukolumnowy, brak elementów zdobniczych. Prow.: 1. Biblioteka Gimnazjalna w Elblagu [pieczęć] 2. Biblioteka Miejska w Elblągu [pieczęć] Oprawa: tektura, skóra brązowa, tłoczenia złocone, metalowe klamry, obcięcia kart barwione na brązowo, na okładzinie górnej i dolnej wytłoczono motyw roślinny oraz inicjały I. B., XVII w.