Testamenti Veteris Biblia sacra, sive Libri Canonici priscae Judaeorum ecclesiae a deo traditi. Latini recens ex Hebraeo...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1602 Miejsce publikacji: Hanoviae Sygnatura: Ob.7.II.5037 biblioteka cyfrowa link Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
  • Druk teologiczny – 17 w.
Data dodania: 04.12.2009

Trzecie wydanie biblii w języku łacińskim w drukarni Wecheliego w Hanau z roku z 1602. Interpretacja Immanuela Tremellio i Francisco Junio. Strona tytułowa oraz strona ostatnia zawiera sygnet drukarski Wecheliego. W tekście występują ozdobne inicjały drzeworytowe. Druk dwukolumnowy, w tekście liczne marginalia w języku łacińskim. Pierwszym właścicielem biblii był Joannis Roboanii [zapiska rękopiśmienna z 1614 r.] Prow.: 1. Joannis Roboanii, 1614 [zapiska rękopiśmienna] 2. Biblioteka Miejska w Elblągu [pieczęć] Oprawa: tektura, skóra beżowa, tłoczenia ślepe zatarte, obcięcia kart barwione na czerwono, XVII w.