Terminarz Spotkań Posłów Na Sejm PRL i Radnych Wojewódzkiej Rady Narodowej z Wyborcami w II Półroczu 1975 r. - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 21 Sygnatura: DŻS - VIII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Wojewódzka Rada Narodowa w Elblągu - wybory
  • Biuro Wojewódzkiej Rady Narodowej w Elblągu - wydawnictwa
Data dodania: 09.11.2017

Dokumenty Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej gromadzą w swoich zbiorach materiały związane życiem społecznym i politycznym okolicy. Z tego drugiego zasobu na Elbląskim Wortalu Historycznym znajdziemy szereg dokumentów związanych z wyborami do jednoizbowego (Sejm) parlamentu PRL (Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej). Z roku 1976 pochodziła kolekcja czterech afiszy zawiadamiających o spotkaniach kandydatów. Posiadamy również dodatkowy element do tej kolekcji - cały terminarz wszystkich spotkań do Sejmu i Wojewódzkiej Rady Narodowej (WRN) w formie broszury przygotowany przez Wojewódzki Komitet Frontu Jedności Narodu (WK FJN) w Elblągu. Podobny terminarz pod zmienionym nieco tytułem wydało drukiem Biuro Wojewódzkiej Rady Narodowej w Elblągu. Na okładce widnieje data sierpień 1975 roku, na 21 stronach znajduje się tabelka z kolumnami - Liczba porządkowa, Data i godzina spotkania (w kilku wierszach zaznaczono miasta), Miejscowość i lokal spotkania, w rubryce Rodzaj spotkania określono - miejskie, zakładowe, wiejskie, środowiskowe. W następnej rubryce zaznaczono czy osoba kandyduje na posła czy na radnego WRN. Z tego obfitego terminarza wynikało, iż przygotowano łącznie 183 spotkania kandydatów a ostatnie odbyło się 22 września 1975 roku o godzinie 19.00 w sali kina w miejscowości Szropy z kandydatka do Wojewódzkiej Rady Narodowej M. Kujawą.